Labneh met Looye Honingtomaten, gekonfijte knoflook, dille, gebakken citroen en chili vlokken

Labneh met Looye Honingtomaten, gekonfijte knoflook, dille, gebakken citroen en chili vlokken

Bereidingstijd45 minuten

Zijdezachte labneh met zoete Looye Honingtomaten, gekonfijte knoflook en een vleugje chili. De gebakken citroen en verse dille geven het geheel een frisse, aromatische twist. Simpel in opzet, rijk in smaak – ideaal als voorgerecht of om te delen met warm platbrood erbij.

Ik wil dit gerecht maken voor

Labneh met Looye Honingtomaten, gekonfijte knoflook, dille, gebakken citroen en chili vlokken
  • Labneh met Looye Honingtomaten

    1. Verwarm de oven voor op 90 graden. Pel de knoflookteentjes en leg in een ovenschaal. Giet de olijfolie erover en plaats ze 2-2,5 uur in de oven. De knoflook is klaar als deze boterzacht is. Bewaar de olie, deze heb je zo nog nodig.

    2. Blend ondertussen de Looye Honingtomaten in een keukenmachine tot een saus en haal deze door een zeef. Zet even apart.

    3. Verhit 3 eetlepels knoflookolie in een pan en voeg de citroen met de snijkant naar de beneden toe. Je bakt als het ware de citroen in de olie. Bak de citroen ongeveer 2-3 minuten en knijp hem dan uit boven de olie. Dit gaat het beste met een keukentang of citruspers. Voeg de knoflooktenen toe en meng door elkaar.

    4. Spreid de labneh uit op een bord. Dit gaat het beste door de achterkant van een lepel stil te houden en het bord te draaien. Top af met het Honingtomaten mengsel, de 5 gekonfijte knoflookteentjes en wat citroen-knoflook olie uit de pan. Decoreer als laatste met de dille en chilivlokken.

© 2025 Looye Kwekers